2012. június 5., kedd

Saures

Sváb napokat tartok. Nem csak Seafalcon bejegyzésére reagálok itt, már régebb óta érlelődik bennem a gondolat, hogy leírom magamnak az egyik kedvenc sváb ételem receptjét. Alapvetően disznóölési emlékeim vannak erről, friss húsból egészen más íze van az ételnek, mint abból, amit a  húsbolt polcairól emelnek le, ki tudja milyen procedúrák után. Hétvégén sikerült beszélnem a Saures nagy ismerőjével és pontosítottuk a receptet. Igazán pontos mennyiségeket most sem kaptam, de igazából azt hiszem nincs is rá szükség. Szóval az étel tulajdonképpen egy sertéspörkölt, babérlevéllel elkészítve, kicsit bővebb lére engedve. A végjátékban van itt is a lényeg! Lisztes habarást készítünk egy kanál mustárral és ezzel sűrítjük be az elkészült ételt, ezzel alakítva ki egy, a vadashoz hasonló állagot. Annak idején ezt krumplinudlival  (stupfnudli) ették vagy mostanság az  igényesebbek krokettel is falhatják. Azt hiszem én egy kicsit sok lisztet tettem bele, de az arányokon még dolgoznom kell. Krumplipürét csináltam hozzá, a krokettel nem volt kedvem most küzdeni. (A nudliról már nem is szólva. Ez lesz a mai ebéd, de már a tegnap esti kóstolásnál biztatónak tűnt a végeredmény.

2012. június 4., hétfő

Ügynököt lerázni

Egy ügynökkel beszéltem az előbb és arra kellett rájönnöm, hogy szinte levakarhatatlanok. Bármivel próbálkozik az ember, mindenre van ötletük, hogy miért hallgassam meg az ő ajánlatukat és az mitől jobb, mint az, ami éppen nekem van. De azt hiszem megtaláltam a szent grált, avagy a bölcsek kövét, ami minden hasonló porszívóügynök vitorlájából garantáltan kifogja a szelet. Miután megtudtuk, hogy mit is szeretne ránk sózni a szerencsétlen, azt kell mondani, hogy épp most vettünk mi is olyat és tényleg nagyon jó és meg vagyunk vele elégedve. Ez űberelhetetlen érv, innen már az elköszönés tud csak következni és még bele sem kellett senki lelkébe gyalogolni hozzá. Hurrá!

Leálltam

Azt hiszem teljesen leállt a facebookos életem. Nem mintha zavarna - illetve ha zavarna is, úgysem tudok ellene mit tenni. Az utóbbi időben már csak a játékértesítőket kapom, másért nincs is értelme megnézni az oldalt. Azok, akikkel ott tartottam a kapcsolatot, mára kidiffundáltak az életemből és ha nem játszanék alkalomszerűen ott, akkor akár le is iratkozhatnék. Úgy látszik egyszer mindennek eljön az ideje, így talán ennek is.